Oklejarka RIGO Perfect Binder 420 PUR

RIGO Perfect Binder 420 PUR

Oklejarka PUR z automatycznym ustawianiem

Proste i bezpieczne ustawianie

Oklejarka jednozaciskowa PUR z w pełni automatycznym przygotowaniem do pracy. Ogromną zaletą jest proste ustawianie poprzez umieszczenie przez operatora "bloku książki" w zacisku i odsunięciu rąk. Urządzenie ustawia się automatycznie w każdym cyklu do każdej książki, która jest umieszczona w obszarze zaciskowym. Bezpieczeństwo operatora zapewnia wbudowany zestaw barier optycznych.

Zróżnicowane nakłady nie są problemem

RIGO Perfect Binder 420 PUR jest członkiem rodziny produktów LAMIBIND. Posiada wszystkie niezbędne funkcje, które są wymagane w średnich i dużych nakładach produkcyjnych. Jedną z wielkich zalet tego urządzenia jest wibrująca płyta pod zaciskiem książki, która umożliwia poprawne ułożenie kartek bloku przed ich zaciśnięciem. Oklejarka została wyposażona w unikalny system dostarczania kleju PUR pod wysokim ciśnieniem, będący obiektem zazdrości pozostałych producentów oklejarek. Zarówno grzbiet jak i boki są klejone klejem PUR, jednakże jest to urządzenie hybrydowe więc zarówno EVA i kleje poliuretanowe PUR mogą być stosowane oddzielnie. Umożliwia to szybką zmianę produkcji z indywidualnej publikacji książkowej na wysoki nakład klejony PUR. Wsad 3 kg zapewnia ciągłość produkcji, wysoką wydajność i mniejszą ilość odpadów!

Optymalne przygotowanie powierzchni grzbietu

Podczas stosowania kleju PUR, przygotowanie grzbietu jest najważniejszym czynnikiem jakościowym. Dlatego urządzenie zostało wyposażone w specjalne nacinające noże zamontowane na dysku frezującym. Specjalne precyzyjne frezowanie zapewnia optymalne przygotowanie powierzchni do klejenia. Wszystkie ustawienia procesu klejenia można wygodnie regulować za pomocą kolorowego ekranu dotykowego, w tym szerokość otwarcia zacisku, regulacja długości nakładania kleju, czas klejenia, nacisk na grzbiet (w zależności od grubości okładki), szerokość bigowania i wysokość frezowania, które może być ustawione do 3 mm, umożliwiając frezowanie bloku falcowanych kartek do grzbietu dokumentu.

Oszczędność czasu pracy i niska awaryjność

Dla oszczędności czasu pracy operatora urządzenie wyposażone jest w pneumatyczny system podawania okładek ze zintegrowaną bigówką do grzbietów i zawiasów. Bigowanie po szerokości grzbietu jest ustawiane automatycznie zapewniając, że każda książka jest całkowicie sklejona. Perfect Binder 420 ma bardzo przyjazny dla użytkownika interfejs na ekranie dotykowym, pozwalający każdemu operatorowi na swobodną pracę z urządzeniem, jednocześnie pomagając im na tworzenie profesjonalnych książek w każdym cyklu. Niezawodne komponenty są podstawą każdej dużej i bezawaryjnej maszyny, dlatego Rico montuje urządzenia z najwyższej jakości elementów jakie tylko są dostępne.

Wyposażenie opcjonalne

Perfect Binder 420 może być również wyposażony w wyciąg oparów i wiórów papierowych oraz transporter odbiorczy.

Długość książki: 80 - 420 mm
Grubość książki: 1 - 50 mm
Gramatura okładki: 350 g/m² (papier powlekany)
Teoretyczna ilość cykli (przód-tył / godzina) 500*
Przygotowanie grzbietu Frezowanie i nacinanie
Regulacja wysokości frezowania Elektryczna, 0 - 3 mm
Czas rozgrzewania, w zależności od rodzaju kleju 20 - 25 / 35 - 40 min
Zakres temperatur topienia kleju 100 - 200 °C
Pojemność zamkniętego pojemnika z klejem 3 kg
Regulacja ilości kleju PUR Pompa PUR
Regulacja wysokości dyszy PUR Tak
Ilość sekcji podgrzewania kleju PUR 4
Możliwość regulacji pozycji bloku książki nad oklejarką Tak
Regulacja siły od dołu Tak
Regulacja siły bocznej Tak
Czujnik okładki Tak
Regulacja nacinania okładki Tak
Podajnik okładki Tak
Układarka Tak
Interfejs użytkownika Kolorowy panel dotykowy
Oprogramowanie RIGO
Aktualizacje oprogramowania Tak
Zdalne sterowanie Tak
Wymiary urządzenia (dł. x szer. x wys.): 3100 x 1400 x 1670 mm
Wymiary opakowania (dł. x szer. x wys.): 3210 x 1600 x 1700 mm
Ciężar netto: 1000 kg
Ciężar brutto: 1100 kg
Moc: 7,5 kW
Sprężone powietrze: 6 bar
Zasilanie: 3~400 V-50 Hz / 1~230 V-50Hz / 200-220 V-60Hz
Prąd znamionowy 20 / 40 / 45 A
* Podana ilość cykli jest wartością teoretyczną. Realna szybkość i ilość książek zależna jest o siły wiązania i niezbędnego czasu wiązania użytego kleju, grubości dokumentu oraz od zdolności i szybkości pracy operatora urządzenia oraz od użytej technologii klejenia.

Jeśli są Państwo zainteresowani posiadaniem urządzenia: RIGO Perfect Binder 420 PUR, zapraszamy do wypełnienia formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Państwem i przedstawimy korzystną ofertę zakupu urządzenia.