Duplo falcerka DF-1000

Duplo DF-1000

Falcerka podciśnieniowa
Okazja! Egzemplarz powystawowy w okazyjnej cenie. Urządzenie jest po przeglądzie technicznym w autoryzowanym serwisie producenta. Zapraszamy do kontaktu oraz na prezentację oraz testy urządzenia!

Falcerka podciśnieniowa

Zaprojektowana przede wszystkim pod kątem potrzeb obsługi cyfrowego druku kolorowego falcerka DF-1000 stanowi przełom w technologii falcowania wykorzystującego podciśnieniowe podawanie. Konfigurowanie zadań odbywa się szybko i są one przetwarzane ze znaczną prędkością oraz zachowaniem wysokiej jakości i niezawodności procesu. Dzięki kompaktowym wymiarom urządzenia bez trudu można przystosować do lokalizacji dysponujących ograniczoną ilością miejsca.

Zintegrowany system podciśnieniowego podawania
Technologia podciśnieniowa redukuje gromadzenie się ładunków elektrostatycznych pomiędzy arkuszami zapewniając bardziej niezawodne i spójne podawanie. Cały system podciśnieniowego podawania mieści się w urządzeniu o prawdziwie kompaktowych wymiarach. Zajmując niewielką powierzchnię falcerka DF-1000 daje się z łatwością zintegrować z istniejącym systemem w każdej przestrzeni roboczej.

Szybka konfiguracja
„Tryb natychmiastowej gotowości” przywołuje wszystkie ustawienia z poprzedniego zadania i automatycznie ustawia urządzenie, dzięki czemu jest ono gotowe do pracy zaraz po włączeniu Jeśli urządzenie jest często wykorzystywane do obsługi tego samego zadania, to funkcja ta zapewnia znaczną oszczędność czasu związanego z konfigurowaniem parametrów pracy.

Wygodne odbieranie prac
Funkcja pakietów w zaprogramowanych odstępach czasu wstrzymuje działanie urządzenia, aby operator mógł zdjąć przetworzone arkusze z tacy odbiorczej. Jest to szczególnie pomocne, gdy falcowanie odbywa się z wysoką prędkością (wtedy manualne zliczanie jest trudne), a mimo to każdy pakiet zawiera dokładnie taką samą, właściwą liczbę dokumentów.

Niezawodne działanie
Falcerka DF-1000 wykorzystuje sześć rolek podawania, więc nawet przy arkuszach o większej gramaturze papier jest przetwarzany z wysoką prędkością, z zachowaniem prostego i niezawodnego podawania papieru. Gdy dodamy do tego zastosowany w DF-1000 system detekcji nadzorujący prawidłowe podawanie, to otrzymamy niezwykle wydajne urządzenie, któremu śmiało można powierzyć realizację całego zadania bez nadzoru operatora.

Wysoka wydajność
Maksymalna prędkość przetwarzania wynosi 240 arkuszy na minutę, zaś pojemność podajnika papieru 1000 arkuszy (100 mm), dzięki czemu model DF-1000 stanowi prawdziwy wyznacznik wydajności dla całego rynku. Intuicyjny panel sterowania oraz automatyczna konfiguracja sprawiają, że przełączenie pomiędzy zadaniami to kwestia kilku sekund.
*w oparciu o pojedyncze falcowanie arkuszy A4

Pięć stylów falcowania
W urządzeniu zaprogramowano pięć najczęściej wykorzystywanych stylów falcowania, co znacznie przyspiesza i ułatwia konfigurację urządzenia przy poszczególnych zadaniach. Ponadto dostępne są dwie pozycje pamięci pozwalające na szybkie przywołanie parametrów pracy zdefiniowanych przez użytkownika. Pozycje falcowania dla każdego zadania można regulować również krok po kroku, dzięki czemu złożone dokumenty spełniają najwyższe wymagania jakościowe.

Tryby falcowania w DF-1000


Automatyczne ustawienia dla standardowych formatów papieru
Sensory na tacy układarki wykrywają standardowe formaty papieru od A3 do A6 i ustawienia urządzenia są automatycznie dostosowywane w zależności od wybranego stylu falcowania. W przypadku niestandardowych formatów arkuszy, długość papieru może być wprowadzana manualnie, natomiast pozycja falcowania zostanie na tej podstawie określona automatycznie. Ten szybki, prosty i wygodny proces konfiguracji jest idealny zarówno dla niedoświadczonych użytkowników, jak również dla drukarni, gdzie szybko i często zmieniają się typy obsługiwanych zadań.

Wejściowy rozmiar papieru Minimalny 120 mm szer. x 182 mm dł. Maksymalny 297 mm szer. x 432 mm dł.
Gramatura papieru 50 do 200 g/m² dla formatu A4, pojedyncze falcowanie 50 do 160 g/m2 dla formatu A3
Rodzaj papieru Papier wysokiej jakości, papier z makulatury, papier kredowy, papier powlekany, standardowy papier
Tryby falcowania Pojedyncze, list, „zetka”, potowa „zetki”, podwójne równolegle, zdefiniowane przez użytkownika 1000 arkuszy (80 g/m2)
Pojemność podajnika 1000 arkuszy (80 g/m²)
Maksymalna prędkość pracy 240 arkuszy/min (A4 pojedyncze falcowanie) 200 arkuszy/min (normalne)
Metoda podawania papieru Podciśnieniowa, 6 rolek falcujących
Detekcja formatu papieru Automatyczna detekcja standardowych formatów A3, B4, A4, B5, A5, B6
Detekcja błędów Brak podania arkusza, podwójnie podany arkusz, zacięcie papieru
Licznik całkowity/pakietów 4-cyfrowy system addytywny i malejący
Regulacja pozycji falcowania co 0,125 mm
Rolka/ogranicznik przesuwanej układarki Automatyczne ustawianie
Dodatkowe funkcje Regulacja wyrównywania pozycji ogranicznika falcowania, tryb falcowania określany przez użytkownika, automatyczne ustawianie dla papierów o niestandardowej długości, tryb natychmiastowej gotowości, tryb grubego papieru, tryb pakietowy, tryb alarmu na wypadek wyłączenia zasilania.
Zasilanie Jedna faza prądu przemiennego 220-240 V 2 A, 50 Hz
Wymiary urządzenia (mm) Głębokość 534 mm Szerokość 1,277 mm Wysokość 497 mm
Waga 71 kg

Jeśli są Państwo zainteresowani posiadaniem falcerki Duplo, zapraszamy do wypełnienia formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Państwem i przedstawimy korzystną ofertę zakupu urządzenia.